2017 senesinde Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) İlahiyat Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezun oldum.

Özellikle; İslam düşünce tarihi, Batı felsefesi ve tarihi konularına olan ilgim beni ciddi okumalara ve araştırmalara sevk etmiştir. Bu noktada Süleyman Demirel Üniversitesi Endülüs Medeniyet Araştırmaları Merkezi (ESMAM) tarafından 2017’de düzenlenen, “Endülüs’ten Günümüzü Bakış” temalı ulusal makale yarışmasında “Endülüs’ten İlhamla 21. Yüzyıl İslam Medeniyetinin Yeni Ufukları” başlıklı makalem ile Türkiye ikinciliğini elde ettim. (Makaleme siteden erişebilirsiniz.)

Arapça eğitimi için 1.5 sene Sudan’ın başkenti Hartum’da kaldım. Bu sürede Uluslararası Afrika Üniversitesi Dil Kursu’nu bitirdim. Kara kıtada edindiğim engin tecrübeler neticesinde Afrika araştırmalarına ilgim arttı ve bu konuda çeşitli yazılar kaleme aldım. Bu yazılar da sitede mevcuttur.

Yine, Türkiye’de Uluslararası Çalışmalar (TUİÇ) bünyesinde Yakındoğu Araştırmaları masasında 6 ay süren bir stajı bitirdim.

Ayrıca öğrencilik yıllarımda SDÜ’deki ”Osmanlı Medeniyeti Topluluğu” bünyesinde 3 yıl başkanlık yaptım.